PHU LIRA
 
 
strona główna
o firmie
oferta
    pasy napędowe
    łączenie taśm
    taśmy transportujące
    koła pasowe
    prowadnice
    łańcuchy napędowe
    węże przemysłowe
    wyroby specjalistyczne
certyfikaty
kontakt
PHU LIRA
ul. Wojska Polskiego 128
25-201 Kielce
tel/fax: (041) 345-71-79
tel.kom.: +48 608 375 315
e-mail: lira@lira.pl

strona główna oferta koła pasowe

Koła pasowe

Efektywne, nowoczesne i wytrzymałe zespoły napędowe wykorzystywane są w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Zespoły te nie mogłyby powstać, gdyby nie specjalne koła zębate i pasowe, które oferujemy w ofercie naszej firmy. Oferujemy Państwu produkty wykonane zostały w taki sposób, aby zapewniały maszynom bezproblemowe i niezawodne działanie przez długi czas - ich wytrzymałość wynika z zastosowania w produkcji bardzo wysokiej jakości materiałów.

Praktyczne rozwiązania dla przemysłu

W naszym bogatym asortymencie dostępne są koła pasowe o niestandardowych, dużych średnicach, jak również te o mniejszych gabarytach. Funkcjonalny system montażu, a także znakomite parametry techniczne sprawiają, że są to akcesoria znajdujące swoje zastosowanie w każdej sytuacji.

Polecamy Państwu duży wybór rozwiązań – w naszej ofercie znalazły się modele gładkie i z rowkami, dostosowane do różnych typów cięgien (klinowych, płaskich lub zębatych). Obecnie najczęściej wykorzystywane w przemyśle są właśnie elementy klinowe – przekładnie o nie oparte można znaleźć m.in. w samochodach.

Za co odpowiadają koła pasowe

Są one elementami przekładni pasowej, które wykorzystywane są w wielu różnych urządzeniach czy maszynach. Przekładnie przekazują napęd i wykorzystywane są w np. rozmaite piłach, czy też maszynach rolniczych. Mogą pracować bez nakładania smarów, co jest niezwykle istotne w niektórych środowiskach, a także gwarantują cichy, ale płynny ruch.

Koła składają się na konstrukcję, które to razem z nałożonym na nie cięgiem, tworzą połączenie cierne, przenosząc siłę obwodową. Mogą być zupełnie gładkie lub posiadać specjalne zęby czy rowki dopasowane do pasa klinowego. Koła odpowiadają zatem za prawidłową pracę całego układu i jego stabilność.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszej ofercie, a w przypadku wątpliwości co do tego, który produkt wybrać – zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i znajdziemy wysokiej jakości elementy, dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb.Rysunki techniczne
Plik do pobrania