PHU LIRA
 
 
strona główna
o firmie
oferta
    pasy napędowe
    łączenie taśm
    taśmy transportujące
    koła pasowe
    prowadnice
    łańcuchy napędowe
    węże przemysłowe
    wyroby specjalistyczne
certyfikaty
kontakt
PHU LIRA
ul. Wojska Polskiego 128
25-201 Kielce
tel/fax: (041) 345-71-79
tel.kom.: +48 608 375 315
e-mail: lira@lira.pl

strona główna oferta łączenie taśm

Łączenie taśm

Nasza firma, poza sprzedażą wysokiej jakości rozwiązań, oferuje również łączenie taśm na wiele sposobów. Dysponujemy wysokiej jakości elementami łączącymi, takimi jak zszywki, a także korzystamy z nowoczesnych urządzeń, dzięki którym możliwe jest wykonywanie połączeń na zimno i gorąco – zarówno taśm transportujących, jak również pasów napędowych.

Do specjalności naszej firmy zaliczają się:

  • łączenie taśm przenośnikowych PCV, PUR,

  • klejenie pasów płaskich na gorąco (dla drukarni, przemysłu papierniczego czy opakowaniowego),

  • montaż spinek stalowych i złączek mechanicznych FLEXCO czy ALLIGATOR,

  • wulkanizacja taśm tkaninowo-gumowych.

Sposoby łączenia

Stosujemy wszelkiego rodzaju metody łączenia, oferując taśmy o zróżnicowanych parametrach oraz znajdujące zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Łączenie taśm odbywa się na wiele sposobów, wśród których wyróżniamy:

  • metodę palcową, która zapewnia bardzo wysoką dokładność jeżeli chodzi o przyleganie. Ten tradycyjny sposób wykorzystywany jest w sytuacji, gdy chcemy uzyskać bardzo wysoką wytrzymałość oraz żywotność produktu. Alternatywną metodą dla tego sposobu jest klinowe oraz schodkowe łączenie taśm, stosowane np. w przypadku produktów z kilkuwarstwowymi tkaninami albo z powłokami duroplastowymi.

  • zszywki metalowe, będące bardzo prostym i skutecznym sposobem wykonywania połączeń. Doskonale sprawdzają się wtedy, gdy pojawiają się trudności związane z wykonaniem połączenia innymi metodami. Dają możliwość uzyskania produktów, znajdujących zastosowanie w różnych dziedzinach – przemyśle spożywczym, pralniach przemysłowych, rolnictwie itd.

  • zszywki plastikowe, będące złączami odpornymi na działanie niebezpiecznych środków chemicznych. Wykonywanie połączeń tym sposobem przebiega szybko i bezproblemowo.

Do łączenia taśm wykorzystywany jest także system zakładkowy, który sprawdza się tylko w przypadku określonych rodzajów produktów – poliuretanowych taśm termoplastycznych.

Kompleksowe usługi

Nasze działania są kompleksowe, a zlecenia realizowane przy wykorzystaniu wysokiej jakości urządzeń oraz odpowiednio wyselekcjonowanych akcesoriów. Dzięki temu efektem łączenia taśm w naszej firmie jest wysoka wytrzymałość oraz żywotność produktu – wszystkie rozwiązania, podobnie jak metody łączenia, dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego Klienta. Warto pamiętać, aby regularnie sprawdzać miejsca połączeń – pierwszy raz po okresie jednej doby od wykonania połączenia, a potem cyklicznie raz w miesiącu. Pozwoli to Państwu uniknąć niebezpiecznych sytuacji i sprawi, że praca w określonym miejscu będzie niczym niezakłócona.